www.radek-schwarz.com | Kolo

Kolo

Někteří lidé říkají, že na svět je nejkrásnější pohled ze sedla koně. Já říkám, že ze sedla kola se kouká ještě líp :-)

Sport mě baví, ale cyklistiku provozuji určitě ze všech sportů nejintenzivněji. Nejen že se pokouším jezdit na kole do práce, což dříve po Praze dost dobře nešlo, ale když mám volnou chvilku, snažím se poznávat krásy blízkého i vzdálenějšího okolí.

Jezdím už od malinka - na kole mě učili můj táta se strejdou mimo jiné třeba také v parku v Kyselce, kde si mě posílali po cestičkách, nebo na malém dopravním hřišti, které je mimochodem dodnes funkční.

Stejně jako je důležité se na kole udržet, tak je důležité umět padat. Bohužel jsem živoucím důkazem toho, že člověk se učí celý život, protože jsem dodnes utržil celkem dost jizev a zlomených zubů :-) Přesto dále jezdím a jezdit hodlám.

Na svoje úplně první kolo si nepamatuji. Možná by se někde našla nějaká fotografie, ale jistý si nejsem. Na co si pamatuji určitě je legendární Sobi 20, které jsem dostal jako svoje první velké kolo po mamce nebo možná po Fídě. Poté jsem chvíli brázdil silnice na klasickém Favoritu, myslím, že jsem měl menší tříčtvrteční rám. Pak přišla éra horských kol a protože jsem si myslel, že právě horské kolo a ta volnost, že člověk může jet opravdu kudy chce, je to co hledám, postupem času jsem přesedlal na horala. Když jsem si okolo svého osmnáctého roku uvědomil, že stejně jezdím výhradně po asfaltu, pořídil jsem si opět silniční kolo a u toho jsem jako u hlavního stroje zůstal dodnes. Kromě toho mám většinou také k dispozici několik dalších byciklů pro různá využití.