www.radek-schwarz.com

…minulost…

Svoje první snímky jsem kdysi dávno zkoušel dělat s aparátem mých rodičů, dnes si už na to, o jaký přístroj šlo určitě nevzpomenu. Protože se nám při odjezdu na jednu z dovolených rozbil, koupili naši automat Praktica.

Pak jsem kdesi ve skříni objevil mamky starý aparát Ljubitel. Mohl jsem si tehdy dovolit jen pár černobílých filmů, ze kterých navíc nevyšly snad žádné fotky které by stály za zmínku – ale měl jsem z  nich velikou radost :-) A pak, když jsem nastoupil v Praze do školy, z ušetřených peněz jsem si koupil opět Prakticu, ale tentokráte mechanickou klasiku.

V současné době fotím na kinofilmovou zrcadlovku Canon. A  po nějaké době jsem si udělal radost a pořídil si k ní i trochu lepší „sklo“ – objektiv Sigma 24-70 :-) s konstatní světelností v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. V dalším kroku bych si rád pořídil nějaký základní filtr – Skylight, nebo polarizační, protože zatím k němu mám jen jeden starší UV filtr.

Moje současná fotografická sestava tedy obsahuje:


K Praktice mám také senzační blesk: poté, co mi odešel (byl při akci zalehnut kamarádem a nějak to nerozdýchal) jeden od firmy Mechanika Praha jsem si pořídil japonský Chinon Auto S·280